TJ Miroslav, z.s. - Oddíl národní házené

Dopis od fanoušků mladším žačkám

08.09.2015 12:51

TJ Miroslav obdrželo krásný článek od fanoušků miroslavské házené, kde je hodnoceno MČR mladších žaček, které se uskutečnilo letos v červnu. Věříme, že to stojí za přečtení a fanouškům děkujeme za velkou podporu.
 

 

Stříbrný víkend pro házenou v Miroslavi

 

Družstvo mladších žákyň národní házené v Miroslavi ve čtvrtek 25.6. odcestovalo na Mistrovství ČR v národní házené do Března.

Hned první den po příjezdu jsme si prohlédli hřiště Sokolu Březno a následně všichni, včetně celého fan klubu, se přemístili do penzionu. Hráčky odpočívaly a připravovaly se na páteční utkání, fan klub před penzionem řešil strategii následujících utkání.

V pátek ráno v 8:00 ředitelka celé akce zahájila Mistrovství ČR v národní házené.

Náš „útok na medaile“ odpískal rozhodčí v 10:50. Za necelou hodinu odcházel fan klub a naše holky vítězně z hřiště, s převahou několika gólů. Děvčata byla šťastná a fan klub už spřádal s trenérkami strategii do dalšího boje.

V 15:40 rozhodčí odpískal zápas s pořádajícím oddílem Mistrovství ČR TJ, Sokolem Březno. Po prvních minutách to vypadalo, že náš tým zmohl vydatný oběd a vypadalo to i na usnutí na vavřínech. Po 10min. hry trenérky vyhlásily time. A pak se spustila mela, z hřiště jsme odcházeli opět s gólovou převahou, ale taky s pláčem a bolestí nohou dvou hráček. Fan klub zareagoval profesionálně, bez ztráty zbytečných minut holky„frčely“ autem na rentgen. Ostatním nastala hodina ticha a přemýšlení, co bude dál? Přišla úžasná zpráva „Hráčky jsou v pohodě“ . Zatlačili jsme slzy a medaile už nebyly jen zbožným přáním nás všech.

Současně pár minut po ukončení našeho utkání se začalo proslýchat: „Pozor na Miroslav, ta si snad doopravdy přijela pro medaile, musíme je hlídat, něco se děje“. A  den je u konce a děvčata padají do postele vyčerpané, ale šťastné. Fan klub opět odchází na poradu s pracovním názvem „Medaile jsou na dosah“. Naše vyčerpání bylo též velké a před setměním jsme ulehli k dětem.

Do sobotního rána vstupujeme velice brzo. Budíček  v 6:00, potřebná hygiena a odjezd na hřiště. V 8:30 rozhodčí odpískal první sobotní zápas celého dne, ve kterém se utkáváme s týmem KNH Litvínov. Tento tým nám na loňském mistrovství sebral bronz o jeden gól. Krásný zápas plný zvratů a emocí, celých 57minut se hraje s rozdílem jednoho gólu, střídavě pro oba týmy. Nakonec v posledních minutách neudržíme převahu a prohráváme o gól. Holky pláčou a fan klub křičí: „ Nevadí, Miroslav je stejně nejlepší.“

Další zápas rozhodčí píská v 15:10. Dívky nastupují s jasnou vizí“ Vítězství je naše“. A po pár minutách je v podstatě rozhodnuto, s převahou mnoha gólů odcházíme z hřiště. Bronz  je náš! 3x výhra, 1x prohra, to je přece jasné!“

Večerní porada klubu s pracovním názvem „jdeme na bednu“ je rychlá a konstruktivní.

Výsledek porady je jasný : prohra – bronz

                                        výhra – stříbro

                                        výhra o 5 a více gólů ZLATO

Nedělní ráno je v poklidu.  Mistrovství ČR uzavíráme posledním zápasem s jedničkou turnaje SK Studénka. V 10:20 se ozve píšťalka a začíná zápas roku.

Členové fan klubu  se málem zblázní, nervy se šponují, hlasivky postupně odchází, ale  první půlka končí remízou. Nastupuje masér, doktor, psycholog, hostinský… máme pár vteřin na to dát tým dohromady. Obstříknout prsty, lokty, kolena a kotníky a už se to píská.

Všichni na svá místa, ozve se píšťalka a strhne se neskutečná bitka. Skóre se mění každých 5min., asi v 15.min dostáváme během jedné minuty dva góly a prohráváme 7:8. Vůbec nestíhám sledovat čas, nemám nervy a už ani hlasivky.

V předposlední minutě se něco stane, nikdo tomu nerozumí, do děvčat  jako když střelí a během 10 vteřin jsou před brankou soupeře a vyrovnávají na 8:8. Zbývá 45 sekund do konce, soupeř utočí na naší branku, skvělý zákrok, brankařka vyráží, obrana na nic nečeká, chytá balón a už se nese. Balón přebírá útok, 25 sekund do konce, klička, smyčka, výšlap a je tam GÓL!!! Soupeř se hroutí. Do konce zápasu zbývá 19 sekund. Rozehráváme před brankou soupeře a konečně se ozve ten nejkrásnější zvuk píšťalky pro MIROSLAV, který píská na stříbrnou medaili.

V celém Březnu je slyšet jen slovo MIROSLAV.

Byl to nezapomenutelný zážitek, který se vryl do paměti nás všech fandů, ale hlavně do paměti našich dětí, protože není na světě nic krásnější jak vidět šťastné oči našich dětí.

 

DĚVČATA DĚKUJEME

Váš FAN CLUB

 

files.hazena-miroslav.cz/200005451-cc333cd2d0/MCR_fanousc i.jpg

© 2018 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode